Miasto i Gmina Pińczów na Dożynkach Powiatowych

Ocena 0/5

W minioną niedzielę 31 sierpnia odbyło się powiatowe święto plonów. Gospodarzem dożynek była tego roku Gmina Złota, a rolników z Gminy Pińczów reprezentowały panie z KGW Stara Zagość. Przypomnijmy, tydzień wcześniej, piękny wieniec wykonany przez Zagojszczanki, został zwycięzcą gminnego konkursu dożynkowego. Razem z mieszkańcami gminy, za plony dziękowali także jej gospodarze w osobach wiceburmistrz Beaty Kity, przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Woźniaka i jego zastępcy Zdzisława Midera, a także radnych gminy i powiatu pińczowskiego. Pierwszym punktem dożynkowej uroczystości była msza święta odprawiona w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej, a po modlitwach, na pobliskim stadionie rozpoczęła się część oficjalno –obrzędowa święta plonów, podczas której zaprezentowano dożynkowe wieńce.

dożpowiat dożpowiat2 

Pińczowska delegacja nie zapomniała o staropolskim, pięknym zwyczaju ośpiewania i obtańczenia wieńca, a do wspólnej zabawy przyłączyli się także gospodarze powiatu.

Po prezentacjach przyszedł czas na nagrodzenie zwycięzców rolniczych konkursów i tu Gmina Pińczów zdecydowanie brylowała.

Pierwsze miejsce w konkursie „Piękna i bezpieczna zagroda” w powiecie pińczowskim trafiło do państwa Iwony i Łukasza Wach z Unikowa. Drugą lokatę zajęli państwo Anna i Marek Prokop z Woli Zagojskiej Górnej. Warto dodać, że zagroda Pani Iwony i pana Łukasza zajęła także 6 miejsce w województwie świętokrzyskim.

zagroda_2 zagroda 

Serdecznie gratulujemy!

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności