Dzień Ziemi w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Bogucicach

Ocena 0/5

Tuż przed świąteczną przerwą, uczniowie ZS-P w Bogucicach obchodzili Dzień Ziemi, który w kalendarzu przypada na 22 kwietnia. Szkolne wydarzenie było doskonałą okazją do uświadomienia sobie, jak ważna jest troska o naszą planetę. Dzieci udekorowały klasy i salę gimnastyczną w ekologiczne hasła i prace plastyczne i zaprezentowały programy artystyczne przygotowane pod okiem nauczycieli. Jednym z głównych punktów obchodów Dnia Ziemi w Bogucicach była prezentacja z zakresu edukacji ekologicznej, którą poprowadziła Bogumiła Czerwiec z firmy Bioselect z Rakowa. Padły odpowiedzi na pytania „jak ważna jest prawidłowa segregacja odpadów, czym jest recykling i jak na co dzień możemy dbać o otaczające nas środowisko naturalne.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także ekologiczne konkursy „Eko –zabawka” oraz „Eko-rzeźba”.  Kreatywni uczniowie przygotowali naprawdę ciekawe prace, które zostały nagrodzone przez firmę Bioselect.

dzień_ziemi dzień_ziemi_2 dzień_ziemi_3 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności