Archiwum

Powrót do listy aktualności

Środki dla gminy w ramach projektu "Cyfrowa Gmina" 09.11.2021

W poniedziałek 8 listopada 2021 r. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach odbyła się konferencja dotycząca programu „Cyfrowa Gmina”. To projekt skierowany do wszystkich gmin w Polsce, finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU. Wsparcie przeznaczone jest przede wszystkim na cyfryzację – zakup sprzętu IT i oprogramowania – dla biur, jednostek publicznych bądź jednostek podległych i nadzorowanych (z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia) oraz zakup sprzętu IT dla szkół, placówek specjalnych  i domów pomocy społecznej. Dofinansowanie obejmuje również specjalistyczne szkolenia oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

Pieniądze na cyfryzację gmin zostały podzielone według dwóch kryteriów: liczby mieszkańców oraz wysokości dochodów samorządu. Samorządy otrzymały dotacje w kwocie od 100 tys. do 2 mln zł i nie muszą posiadać wkładu własnego.

Gmina Pińczów otrzymała promesę na kwotę 611 370,00 zł.

W konferencji uczestniczyli Janusz Cieszyński Minister Cyfryzacji, Krzysztof Słoń Senator RP, Anna Krupka Sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Zbigniew Koniusz Wojewoda Świętokrzyski, Robert Jaworski Burmistrz Chęcin oraz przedstawiciele gmin z terenu województwa świętokrzyskiego.  

Źródło: https://www.kielce.uw.gov.pl/pl/biuro-prasowe/aktualnosci/20463,Nowoczesne-gminy.html?fbclid=IwAR19tC8WMPlEHtz7ifva10ActMM4qfh5IcPVuEdqyD6ZPilXuaxAYSQ_x9Y

 

cyfrowa 1 

cyfrowa 2

cyfrowa 3