Archiwum

Powrót do listy aktualności

Sportowy sukces Gminy Pińczów 30.06.2016

W tym roku po raz ósmy organizowany był Europejski Tydzień Sportu, w ramach którego rozegrany został XXI Wojewódzki Turniej Miast i Gmin. Głównym celem tej imprezy jest promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania czasu wolnego oraz integracji rodzinnej. Turniej jest sportowo-rekreacyjną imprezą o zasięgu ogólnopolskim, angażującą samorządy wszystkich szczebli, stowarzyszenia i instytucje działające w sferze kultury fizycznej. Co roku bierze w nim udział blisko 200 tyś. osób.

Niezwykle miło jest nam poinformować, że Gmina Pińczów biorąca udział w turnieju zajęła bardzo wysokie drugie miejsce w swojej grupie miast od 15 do 40 tyś. mieszkańców. Osiągnięcie to było możliwe głównie dzięki zaangażowaniu szkół i instytucji z terenu Gminy Pińczów, które uczestniczyły w organizowanych imprezach sportowych, ale także same przeprowadzały liczne festyny i zawody.

Szczególne słowa uznania kierujemy pod adresem bezpośrednich organizatorów imprez: działaczy stowarzyszeń kultury fizycznej, pracowników samorządowych, dyrektorów szkół i przedszkoli, instytucji, nauczycieli, trenerów, prezesów klubów sportowych, wolontariuszy. Bez ich zaangażowania i pracy osiągnięcie tego imponującego wyniku nie byłoby możliwe. 

<img src="images/aktualnosci/old/news/7411467285271image.JPG" border="0" alt="" />