Archiwum

Powrót do listy aktualności

Radni głosowali w sprawie szpitala 09.03.2016

W poniedziałek 7 marca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Pińczowie. Radni głosowali w sprawie zmian w budżecie Gminy na 2016 rok oraz zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Gminy Pińczów na lata 2016 – 2031. Wymienione uchwały zostały przegłosowane niemal jednomyślnie, bo tylko przy jednym głosie wstrzymującym pozostali radni głosowali za ich przyjęciem.

Jednak głównym punktem poniedziałkowej sesji było głosowanie w sprawie wyrażenia woli przyjęcia zadania powiatu związanego z ochroną zdrowia – w zakresie prowadzenia Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie. Przy tej uchwale radni nie byli równie jednomyślni. W obecności wszystkich 21 radnych 15 głosowało za jej przyjęciem, 6 się wstrzymało. Nikt nie głosował przeciwko.

Uchwała intencyjna, którą podjęła Rada Miejska upoważnia Burmistrza Miasta i Gminy do wypracowania porozumienia z Zarządem Powiatu w sprawie możliwości przejęcia Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie przez gminę, w celu ratowania Oddziału Ginekologiczno – Położniczego i Neonatologii. Radni Rady Miejskiej w Pińczowie uważają, że likwidacja Oddziału jest sprawą bardzo ważną i wymaga szerokiej konsultacji społecznej. Radzie Miejskiej zależy na utrzymaniu oddziałów, które dziś cieszą się bardzo dobrą opinią pacjentek.  

<img src="images/aktualnosci/old/news/3031457525018DSC_4407.JPG" border="0" alt="" />