Archiwum

Powrót do listy aktualności

Prezydent Andrzej Duda w Pińczowie 12.09.2016

W piątek 9 września w Pińczowie gościł Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Była to historyczna wizyta, gdyż nie często zdarza się, aby głowa państwa odwiedzała Pińczów.

Już z samego rana w piątek widać było poruszenie w mieście. W parku pojawiły się barierki zabezpieczające, a na ulicach można było dostrzec wzmożone patrole policji a także funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Wizyta Prezydenta rozpoczęła się zamkniętym spotkaniem z władzami naszego miasta, mianowicie Burmistrzem Włodzimierzem Badurakiem, jego zastępcą Markiem Zatorskim oraz Starostą Zbigniewem Kierkowskim. Pojawili się również posłowie i kilkoro radnych Rady Miejskiej.

Następnie Prezydent Andrzej Duda wraz z uczestnikami wcześniejszego spotkania w eskorcie pracowników Biura Ochrony Rządu udał się do Parku Miejskiego, gdzie został serdecznie przywitany przez licznie zebranych mieszkańców. W swoim krótkim przemówieniu wspomniał o historii naszego miasta oraz odniósł się do sytuacji gospodarczej naszego regionu. Na zakończenie wizyty nie zabrakło uścisków dłoni, podpisów oraz wspólnych zdjęć.

Wizyta przebiegła w miłej, pogodnej atmosferze i z pewnością zostanie w pamięci mieszkańców Ponidzia.