Archiwum

Powrót do listy aktualności

Ośrodek zdrowia w Gackach otwarty 11.01.2016

W czwartek 7 stycznia br. Został uroczyście otwarty nowy ośrodek zdrowia w Gackach, który przeznaczony będzie do świadczenia usług medycznych dla około 2000 mieszkańców z Osiedla Gacki oraz z pobliskich miejscowości.

Nowo wybudowany ośrodek jest budynkiem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych wolnostojącym, jednokondygnacyjnym o całkowitej kubaturze 2094,40 metrów sześciennych i powierzchni zabudowy 356,70 metrów kwadratowych. Oprócz gabinetów lekarskich w budynku znajdują się pomieszczenia socjalne, łazienki i przestronne poczekalnie. Plac przed budynkiem zagospodarowany jest na miejsca parkingowe, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Pierwsze roboty budowlane przy budowie ośrodka rozpoczęły się początkiem kwietnia 2014 roku, a odbiór techniczny nastąpił 24 września 2015 roku.

Koszt budowy obiektu to 1 343 551, 99 zł brutto, a płatnikiem całej kwoty był Urząd Miejski w Pińczowie.

W uroczystości przecięcia wstęgi udział wzięli między innymi przedstawiciele władz, służby zdrowia, radni, sołtysi z terenu Gminy oraz mieszkańcy Gacek i okolicznych miejscowości. Obiekt poświęcił i odmówił krótką modlitwę ks. Józef Staszkiewcz z parafii p.w. św. Teki w Krzyżanowicach.