Archiwum

Powrót do listy aktualności

Oficjalnie podpisano umowę na realizację projektu: "Wsparcie multimodalnej mobilności na terenie Gminy Pińczów" 05.11.2021

W piątek, 5 listopada oficjalnie podpisano umowę na realizację projektu: "Wsparcie multimodalnej mobilności na terenie Gminy Pińczów". Nasza gmina otrzymała prawie 6,5 miliona złotych dofinansowania.

 

Umowę podpisał Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa oraz Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. Na konferencji prasowej byli obecni także minister Michał Cieślak, Maciej Gawin, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Mirosława Wiśniewska, skarbnik Gminy Pińczów oraz Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Wartość projektu ogółem wynosi 8 578 844,50 złotych, wnioskowane dofinansowanie, które nasza gmina otrzymała po podpisaniu umowy 6 417 892,68 złotych.

Wkład własny gminy to 2 160 951,82 złotych.

W ramach projektu zaplanowano:

  • przebudowę i modernizację dworca PKS - budynku oraz parkingu (w trakcie),
  • montaż paneli fotowoltaicznych na budynku dworca PKS,
  • zakup 2 autobusów hybrydowych,
  • montaż 5 wiat przystankowych,
  • budowę ścieżki rowerowej  4,4 km
  • utworzenie miejskiej wypożyczalni rowerów,
  • kampanię promujące ekologiczny transport publiczny,
  • budowę systemu parkingowego Park&Ride
  • budowę systemu parkingowego Bike&Ride;
 
-  Realizacja wszystkich zaplanowanych działań projektowych przyczyni się do osiągnięcia bezpośredniego celu projektu jakim jest ograniczona emisja pyłów i substancji szkodliwych do atmosfery. Jest to szczególnie ważne dla naszego miasta i gminy, zwłaszcza, że staramy się o utworzenie obszaru ochrony uzdrowiskowej. Składamy podziękowania za przekazanie wielomilionowego wsparcia naszego projektu na ręce Pana Ministra Michała Cieślaka oraz Pana Marszałka Andrzeja Bętkowskiego - podkreślał burmistrz miasta i gminy Pińczów, Włodzimierz Badurak.

Podczas piątkowego spotkania minister Michał Cieślak przekazał również informacje o podziale rządowych środków w ramach rezerwy ogólnej z przeznaczeniem na Inwestycje Wodno-Kanalizacyjne. - Łącznie 88 Gmin Województwa Świętokrzyskiego otrzyma ponad 191 mln zł z przeznaczeniem na budowę sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. To długo oczekiwane przez mieszkańców inwestycje. Cieszy mnie, że wielomilionowe dofinansowanie na ten cel trafi także na Ponidzie - podkreślał. 

 

Projekt będzie realizowany w ramach Działania 3.4 Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata2014-2020.

 

umowa listopad 22

 

252630228 314405973845793 3840060282536429104 n

 

umowa iiiiii

 

DSC 8256

 

DSC 8252