Archiwum

Powrót do listy aktualności

Minimaraton po raz kolejny z sukcesami naszych biegaczy 11.08.2016

W węgierskim mieście Tata w dniu 6 sierpnia odbył się XXXIII Minimaraton. Jest to jedna z największych imprez sportowych w tym regionie kraju. Co roku przyjeżdżają tu setki biegaczy z wielu krajów zarówno zawodowo uprawiających biegi, jak i amatorów aby spróbować swoich sił w rywalizacji. Trasa licząca 14 kilometrów prowadzi przez malownicze stare miasto, obok XIV-wiecznego zamku Esterhazy, a następnie wzdłuż brzegów jeziora. Zawody organizowane są już od 1984 roku. W tym roku na starcie można było zobaczyć mamy z wózkami, a najstarszy uczestnik miał 71 lat. Na zaproszenie władz naszego miasta partnerskiego Tata w biegu uczestniczyły również zawodniczki z Pińczowa. Przygotowywały się pod okiem Pani Renaty Wojtaś, która towarzyszyła swoim podopiecznym. Wysiłek opłacił się i nasze zajęły w swojej kategorii drużynowo I miejsce.

Wyniki indywidualne:

Anna Garula w kat. 14-15 lat – III miejsce

Aleksandra Misztal w kat. 16-17 lat – IV miejsce

Kaja Pasek w kat. 14-15 lat – IV miejsce

Zuzanna Dąbrowska w kat. 13 lat – II miejsce

Paulina Wites w kat. 25-30 lat – IV miejsce

Delegacji z Pińczowa przewodził Sekretarz Gminy Pińczów Marcin Kozłowski, który wraz z Burmistrzem Tata wręczał wyróżnienia. Gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy kolejnych sukcesów.