Archiwum

Powrót do listy aktualności

Mieszkańcy ubiorą choinkę 06.12.2007

Ozdobę na drzewku może zawiesić każdy z nas.
W czwartek o godzinie 10 na pińczowskim rynku rozpocznie się wielka mikołajkowa zabawa dla wszystkich mieszkańców. Każdy pińczowianin - bez względu na wiek - będzie mógł zawiesić na ogromnej choince swoja ozdobę.

Ogromne zielone drzewko pracownicy Nadleśnictwa Pińczów już ustawili w pobliżu fontanny.

Czwartkową kilkugodzinną zabawę - wypełnioną wieloma atrakcjami - poprowadzi Paweł Warecki, kierownik artystyczny Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

W środę rano ogromne zielone drzewko przyszli podziwiać uczniowie klas V a i V b ze Szkoły Podstawowej numer 1. - Nasza szkoła też włączy się do wspólnej zabawy, bo tradycje świąteczne kultywujemy od dawna. To u nas co roku od 16 lat odbywa się impreza charytatywna pod nazwą Ulica Śnieżynkowa, której celem jest pomoc dzieciom z Domu Dziecka Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Pacanowie. W tym roku impreza odbędzie się 14 grudnia, a w czwartek wszyscy bawimy się na rynku - powiedziała nam Wioletta Spychała, wychowawczyni piątoklasistów.

- Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. W prezentacjach artystycznych wystąpią uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, zespoły i soliści Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury oraz orkiestra Szkoły Muzycznej I stopnia. Wielki mikołajkowo-świąteczny kiermasz przygotowali wspólnie: zespół ludowy Bogucanki, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, pracownicy Muzeum Regionalnego i ponidziańskie firmy, które prezentować będą swoją świąteczno-noworoczna ofertę. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy oraz turystów. Zabawa będzie przednia, a główny bohater - Święty Mikołaj - przybędzie na rynek w towarzystwie śnieżynek - dodaje Paweł Wawrecki.

Ozdoby gotowe

W szkołach uczniowie z zapałem wykonywali choinkowe cacka potrzebne do ustrojenia największej na Ponidziu choinki. Duży ruch był także w pracowniach Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Polnej.

- Ozdoby choinkowe przygotowujemy od kilku tygodni. Jest ich już bardzo wiele, ale potrzeba jeszcze więcej, bo jesteśmy zapraszani na wiele spotkań wigilijnych: do policjantów, emerytów, czy na kiermasz w Muzeum Regionalnym. Zapraszają nas także na spotkania opłatkowe różne instytucje i urzędy. Mamy 55 uczestników i jesteśmy jedna z największych tego typu placówek w województwie. Zajęcia odbywają się w 11 pracowniach pod opieką zespołu terapeutów. Większość zajęć poświęcamy teraz wytwarzaniu ozdób choinkowych - mówi Łukasz Kozera, dyrektor pińczowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Kiermasz, który dziś potrwa na rynku od godziny 10 do 14 kontynuowany będzie w krużgankach Muzeum Regionalnego w dniach: 7 grudnia (godzina 11-18) oraz 8 grudnia (godzina 10-15).

Źródło: Echo Dnia, Irena Imosa