Archiwum

Powrót do listy aktualności

Koncert w Synagodze 11.07.2011

W piątek 8 lipca w Synagodze Starej w Pińczowie odbył się koncert pt. „Rodzynki z migdałami – czyli Leopold Kozłowski i jego goście” w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

W spektaklu uczestniczyli:

 

Katarzyna Jamróz – śpiew

Marta Bizoń – śpiew

Renata Świerczyńska – śpiew

Kamila Klimczak – śpiew

Andrzej Róg – śpiew

Halina Jarczyk – skrzypce

Leopold Kozłowski – fortepian

Gospodarzem wieczoru był Jacek Cygan.

 

 

Piątkowy koncert był 20 z kolei w ramach festiwalu trwającego od 2 do 9 lipca 2011. Poprowadził go autor tekstów piosenek, tekściarz, także poeta, scenarzysta, autor musicalowy, juror i organizator festiwali muzycznych Jacek Cygan

Gościem specjalnym był Leopold Kozłowski – (urodzony 26 listopada 1923 w Przemyślanach pod Lwowem) – muzyk-pianista, kompozytor, dyrygent; ostatni żyjący przedstawiciel autentycznych przedwojennych klezmerów w Polsce.

W koncercie uczestniczyli m.in.: Wojewoda Świętokrzyski - Bożentyna Pałka – Koruba, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów – Włodzimierz Badurak, Burmistrz Buska – Zdroju – Waldemar Sikora,  Wicestarosta Powiatu Pińczowskiego – Marek Omasta, radni Rady Miejskiej w Pińczowie, przedstawiciele największych przedsiębiorstw na terenie gminy oraz zaproszeni goście.

Dzięki sprzyjającej aurze, mieszkańcy mogli obejrzeć spektakl na telebimie ustawionym przed Synagogą.

Sponsorami koncertu w Pińczowie byli: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. i Rigips Saint-Gobain.

 

Autor zdjęć: Alicja Mazurek