Archiwum

Powrót do listy aktualności

Dzień Babci i Dziadka w Kowali 26.01.2016

W dniu 23 stycznia 2016 r. w miejscowości Kowala w remizie OSP odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka połączone z zabawą choinkową dla dzieci.

Pierwszym punktem spotkania był program artystyczny przygotowany przez młodzież ze wsi Kowala pod opieką Pani Jolanty Kular, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół w Pińczowie.

Całe widowisko miało charakter humorystyczny – zabawne  skecze i scenki, a przede wszystkim specjalne wydanie Familiady, w którym udział wzięły drużyny Dziadków i Babć.

Po części artystycznej pojawił się święty Mikołaj, a nawet dwóch Mikołajów, którzy wręczyli najmłodszym paczki ze smakołykami.

Następnie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kowali przygotowały dla wszystkich gości poczęstunek. Zwieńczeniem tego uroczystego popołudnia była zabawa choinkowa dla dzieci i młodzieży. Frekwencja dopisała i pojawiło się wielu mieszkańców zaciekawionych organizowanym wydarzeniem. Pojawił się również Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, który wyraził swoje uznanie dla tak wspaniałej idei świętowania tego wyjątkowego dnia.

Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Burmistrza, Koła Gospodyń Wiejskich w Kowali, strażaków z OSP w Kowali, mieszkańców oraz pozostałych sponsorów finansowych, a także wsparciu technicznemu ze strony Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.