Archiwum

Powrót do listy aktualności

Zakończyły się Dni Ponidzia 22.06.2009

Energetycznym koncertem Elektrycznych Gitar zakończyły się wczoraj trzydniowe Dni Ponidzia. Impreza, mimo niezwykle atrakcyjnego programu, aurą przypominała jesień a nie początek wakacji. Jednak ani deszcz ani błoto nie zdołały odstraszyć pińczowian, którzy wyposażeni w parasole tłumnie przybyli na MOSiR, by zobaczyć koncerty gwiazd na żywo.

Dni Ponidzia rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą przy kapliczce św. Jana Nepomocena. Zaplanowane na piątkowy wieczór projekcje filmowe niestety nie odbyły się. Deszcz pokrzyżował plany organizatorów. Rekompensatą był sobotni blok taneczno-muzyczny. Gwiazdą wieczoru była legenda polskiego reggae - zespół IZRAEL, który zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty "Dża Ludzie".


Niedziela minęła pod hasłem dużo dobrego grania i humoru. Na początek zaprezentowały się zespoły ludowe; po nich, w bluesowo-rockowym repertuarze, wystąpił pińczowski zespół GPS Band. Do wspólnej zabawy poderwała pińczowian folkowa grupa KRYWAŃ. Występ zakopiańczyków zakończył się dobrze znanym przebojem "Hej szalała, szalała", który zespół odśpiewał z towarzyszeniem "Bogucanek".
Mocnym punktem niedzielnego programu był półtoragodzinny występ kabaretowy, czyli Grzegorz Halama Oklasky. Halama wystąpił tradycyjnie z Jarosławem Jarosem wcielającym się w role psychiatry i konferansjera. Jak polityk może obronić się przed otrzymaniem mandatu od policjanta? Wystarczy, że powie, iż chroni go "immuniunio", a potem najzwyczajniej się rozpłacze. To był tylko jeden ze skeczy zaprezentowanych przez Halamę. W programie znalazły się również pioseki: "Nie kumam techno" i słynne "Śpiworki" oraz monologi. Nie zabrakło także rozmów o kurczakach, podczas których Halama wcielał się w postać "Pana Józka, hodowcy drobiu".

Gościem specjalnym Dni Ponidzia były Elektryczne Gitary. Muzycy zaprezentowali piosenki ze swojej najnowszej płyty „Antena”, która wydana została w czerwcu tego roku z okazji 20-lecia istnienia zespołu. Koncert Elektrycznych Gitar zakończył tegoroczne, jubileuszowe Dni Ponidzia.

Impreza odbywała się pod patronatem Marszałka Województwa i Wojewody Świętokrzyskiego.

<img src="images/aktualnosci/old/news/5851245663797p1.jpg" border="0" alt="" />

<img src="images/aktualnosci/old/news/3621245663817p2.jpg" border="0" alt="" />

<img src="images/aktualnosci/old/news/9541245663830p3.jpg" border="0" alt="" />

<img src="images/aktualnosci/old/news/4821245663849p4.jpg" border="0" alt="" />