Archiwum

Powrót do listy aktualności

XII edycja akcji charytatywnej Towarzystwa Nasz Dom – Góra Grosza 2011 01.03.2012

W grudniu 2011r. zakończyła się XII edycja akcji charytatywnej Towarzystwa „Nasz Dom” – „Góra Grosza 2011”.
W akcji wzięła udział Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie. W każdej klasie stały skarbonki, w które dzieci i nauczyciele wrzucali monety.

Po ich opróżnieniu uczniowie usypali ogromną górę ważącą 100 kg. Łącznie zebraliśmy 51 927 sztuk monet o różnych nominałach, co dało kwotę 1063,55 zł.


Koordynatorem akcji na terenie szkoły była pani Wioletta Spychała. Za przeliczenie monet odpowiedzialne były opiekunki Samorządu Uczniowskiego panie: Agnieszka Poros i Edyta Jaklewicz-Orzeł. Pieniądze liczyli nauczyciele: Agnieszka Poros, Edyta Jaklewicz-Orzeł, Anna Sokołowska-Błach, Agnieszka Mitręga, Paweł Rutkowski oraz uczennice: Katarzyna Sokołowska, Julita Karbowniczek i Aleksandra Domagała.
Największą ilość monet zebrała klasa I a, której skarbonki ważyły 15,5 kg.

Dzięki wspólnemu działaniu „Góra Grosza” była naprawdę ogromna, a pieniądze zostały przekazane Towarzystwu „Nasz Dom”. Na wyniki zbiórki w całej Polsce musimy jeszcze poczekać.Również, działająca od 1956r Szkolna Kasa Oszczędności (SKO) w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie, której opiekunem jest pani Anna Sokołowska - Błach, może pochwalić się kolejnym sukcesem.
W styczniu tego roku Szkolny Blog SKO zdobył tytuł "Bloga miesiąca".
Nagrodą za uzyskanie tytułu jest komputer przenośny (laptop).
Jest to już drugie takie wyróżnienie - w maju ubiegłego roku, szkoła otrzymała nowoczesny projektor multimedialny.

W tym roku blog zdobył także nagrodę w konkursie "Październik miesiącem oszczędzania". Komisja doceniła działania związane z oszczędzaniem podejmowane w szkole.

Szkolny blog SKO SP1 jest źródłem najnowszych wiadomości dotyczących działań SKO oraz wielu konkursów, w których uczniowie chętnie biorą udział i zdobywają nagrody.

Szkolnego bloga redaguje pani Agnieszka Poros.

Zapraszamy do odwiedzin pod adresem
http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-sp1-pinczow