Archiwum

Powrót do listy aktualności

Wkrótce Dni Ponidzia 16.06.2009

Tegoroczne Dni Miasta będą z pewnością wyjątkowe! Zespół IZRAEL, Elektryczne Gitary, Krywań, Green Street Project, JackPot, Groupies, GPS Band. To oni w najbliższy weekend muzycznie zaatakują Pińczów. Dawkę świetnego humoru zapewni władający kurczakami, mistrz parodii w formie wszelakiej Grzegorz Halama Oklasky oraz niezastąpiony Teatr Ciut Frapujący. Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa i Wojewoda Świętokrzyski.

XXV jubileuszowe Dni Ponidzia zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. „Kultywując wieloletnią tradycję, Dni Miasta rozpoczynamy mszą świętą nad zalewem przy kapliczce św. Jana Nepomucena. Piątkowy wieczór zdominują projekcje filmowe w plenerze. W sobotę i niedzielę czeka nas dużo dobrego grania i humoru. Impreza skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, dlatego program ułożyliśmy tak, by zachęcić całe rodziny do wspólnej zabawy.” -  mówi Paweł Wawrecki, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

W tym roku organizatorzy przygotowali kilka znaczących koncertów. Jeśli chodzi o gwiazdy mocnym wejściem będzie sobotni występ zespołu IZRAEL, który supportować będą rodzime, znakomicie znane zespoły: Jack Pot, The Groupies i Green Street Project. Koncert IZRAELA w Pińczowie wpisany jest w trasę promującą nowy album zespołu p.t. „Dża Ludzie”, z którym zespół, uznawany za legendę polskiego reggae i jedną z najważniejszych formacji w historii polskiej sceny niezależnej, po 11 latach przerwy wrócił na scenę muzyczną. „Aktualnie jest to najlepiej sprzedająca się płyta reggae w Polsce zapowiada się więc 1,5 godziny świetnej zabawy.  W Pińczowie zespół wystąpi w swoim najlepszym składzie: Darek Malejonek, Robert Brylewski i Włodzimierz Kiniorski.” – dodaje Paweł Wawrecki.

Niedzielny program w ramach Dni Ponidzia rozpocznie się ludowymi klimatami. Od 16:00 do 17:30 prezentować się będą Bogucanie i Kapela Ponidzie. Po nich, w bluesowo-rockowym repertuarze, wystąpi pińczowski zespół GPS Band. Od 19:00 na pińczowskiej scenie grać będzie jedna z najdłużej istniejących na polskim rynku folkowym grup - zakopiański KRYWAŃ. Mocnym punktem niedzielnego programu będzie również półtoragodzinny występ kabaretowy, czyli Grzegorz Halama Oklasky. Gościem specjalnym Dni Ponidzia będą Elektryczne Gitary. Koncert rozpocznie się o godzinie 21:30 i potrwa do 23:00. Grupa zaprezentuje piosenki ze swojej najnowszej płyty „Antena”, która wydana została w czerwcu tego roku z okazji 20-lecia istnienia zespołu.
Wśród atrakcji Dni Ponidzia znajdują się również: projekcje filmowe (piątek): „To nie tak jak myślisz kotku” oraz „Berlin Calling”, konkursy muzyczne, wesołe miasteczko.

W imieniu organizatorów: Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów oraz Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury serdecznie zapraszamy.

Patronat medialny nad imprezą sprawują: TVP Kielce, Radio Kielce, Gazeta Wyborcza, Echo Dnia, Tygodnik Pondzia, portal pinczow.com i Independent.