Archiwum

Powrót do listy aktualności

Upiorna premiera 26.03.2009

Zabawne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji i dużo czarnego, angielskiego humoru czeka na widzów premierowego spektaklu „Upiór w kuchni”, który wystawiony zostanie w najbliższą sobotę w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Jest to już trzeci spektakl, który na deskach PSCK wystawia reaktywowany przed dwoma laty Teatr Ciut Frapujący.

„Upiór w kuchni" to komedia kryminalna autorstwa znakomitego reżysera i scenarzysty Janusza Majewskiego. W pensjonacie „Lotus” na peryferiach cichego, nadmorskiego miasteczka Bexhill, zjawia się mężczyzna o dość oryginalnym sposobie bycia, podający się za komiwojażera. Mike Speely chce spędzić w willi spokojną noc. Mile ugoszczony przez właścicielkę nie przypuszcza, że za chwilę stanie się uczestnikiem przerażających i niezwykłych wydarzeń.
W spektaklu występują: Aleksandra Imosa (Laura Collins), Agnieszka Smuga (Cynthia Collins), Wojciech Jurewicz (Inspektor Hunt), Marcin Błach (Mike Speely), Krzysztof Brociek (Pastor Sheppard), Marcin Judasz (Marcus), Paweł Wawrecki (Barman Bob), Przemysław Majchrowski (Sierżant Griggson).

„Spektakl premierowy rozpocznie się o godzinie 19:00 w sali teatralnej PSCK. Biletów na sobotnie przedstawienie już nie ma; wciąż można nabywać bilety na niedzielę (29.III) i przedstawienia zaplanowane na kolejny weekend. Zapraszamy, bo będzie to godzina arcyzabawnej komedii.” – mówi Paweł Wawrecki – dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, który wcieli się w rolę barmana Boba.