Archiwum

Powrót do listy aktualności

Trwa letnia akcja Weź Paragon 08.08.2012

Od początku lipca do końca sierpnia trwa ogólnokrajowa akcja Weź Paragon. We wtorek, w ramach prowadzonej akcji, pracownicy Urzędu Skarbowego w Pińczowie i rzecznik Urzędu Kontroli Skarbowej z Kielc spotkali się z mieszkańcami Pińczowa. Patronat medialny nad kampanią objęło Radio Kielce.

 
Na zdjęciu: rzecznik Urzędu Kontroli Skarbowej w Kielcach Jolanta Strojna oraz Wioletta Panek i Agnieszka Koprowska z US Pińczów.

Doświadczenia ubiegłych lat pokazały, że akcja „Weź paragon” łącząca działania o charakterze informacyjnym i kontrolnym zyskuje coraz większe poparcie społeczne, zarówno wśród uczciwych przedsiębiorców, jak i samych konsumentów. Podczas spotkań z mieszkańcami naszego województwa pracownicy „skarbówek” informują o korzyściach (prawach) wypływających z tego, że kupujący posiadają dowód potwierdzający dokonanie zakupu towaru lub usługi – paragon (choćby do dokonania zwrotu wadliwego towaru lub jego zamiany na inny czy też złożenia reklamacji) oraz o tym, że każdy z nas żądając paragonu ma bezpośredni wpływ na wartość podatków wpływających do budżetu państwa. Podczas tych spotkań rozdawane są przygotowane kartki pocztowe z rysunkiem Andrzeja Mleczki, jednego z najpopularniejszych polskich rysowników. W charakterystyczny sposób – lekki i satyryczny –edukuje klientów i sprzedających o potrzebie brania i wydawania paragonu.

Podczas akcji w Pińczowie zorganizowano konkurs dla dzieci polegający na rozwiązaniu krzyżówki z zakresu akcji Weź Paragon. Dzieci, które prawidłowo rozwiązały krzyżówkę otrzymały nagrody w postaci koszulek z nadrukiem rysunku Andrzeja Mleczki „Nie Bądź Jeleń, Weź Paragon”.