Archiwum

Powrót do listy aktualności

Szkoła Muzyczna zainaugurowała nowy rok szkolny 05.09.2012

Optymistycznie zapowiada się nowy rok szkolny w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Pińczowie. Placówka już po raz kolejny doposaży się w nowe instrumenty w ramach dotacji uzyskanej w ramach Programu „Rozwój infrastruktury kultury”. W ofercie szkoły znajdzie się szereg spotkań warsztatowych, koncertów, przesłuchań i wyjazdów. Dzięki takim działaniom placówka nie musi martwić się o chętnych. W tym roku kształcić się tu będzie 110 uczniów, w tym 36 osób w klasach pierwszych.

 

 „Cieszę się, że tak liczna grupa młodych ludzi postanowiła rozwijać swoje muzyczne zdolności, zamiłowania i zainteresowania.” – mówiła dyrektor Katarzyna Nowacka podczas uroczystego początku nowego roku szkolnego. Do działu 6-letniego dołączyło 20 uczniów, pozostała 16 kształcić się będzie w dziale 4-letnim. W nowym roku w szkole pojawili się także nowi nauczyciele: Radosław Czajka (nauczyciel przedmiotów ogólno muzycznych i zespołów) oraz Michał Dynia, który poprowadzi klasę waltorni.

 

Szkoła Muzyczna w Pińczowie to jedna z prężniej rozwijających się placówek edukacyjnych na terenie gminy. Już po raz kolejny udało się jej pozyskać środki na zakup nowych instrumentów i komputerów. W ubiegłym roku do szkoły trafiło ponad 72 tysiące złotych z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Rozwój szkolnictwa artystycznego”. Dzięki tym środkom zakupiono fortepian, wibrafon, tubę, gitarę koncertową, saksofon tenorowy oraz akcesoria muzyczne. Podobnie będzie w tym roku. Już wkrótce placówka wzbogaci się o kolejnych 8 instrumentów i 3 nowe komputery za kwotę 72 tysiące złotych. Ksylofon, akordeon guzikowy, dwa pianina, 2 waltornie, trąbka i skrzypce będą do dyspozycji uczniów Szkoły Muzycznej z Pińczowa. Nowe komputery pozwolą zaś utworzyć „Centrum wiedzy o muzyce.”


Planów i wyzwań jest wiele. „Przez cały rok, we współpracy z nauczycielami i rodzicami zabiegać będziemy o to, aby warunki kształcenia naszych uczniów były na coraz wyższym poziomie, zarówno w zakresie bazy dydaktycznej, jak i oddziaływań pedagogicznych.” – mówi dyrektor Nowacka. Już na wrzesień planowany jest pierwszy koncert uczniów szkoły.