Archiwum

Powrót do listy aktualności

Skrzypiów zwycięzcą Gminnej Ligi LZS 27.08.2012

W minioną niedzielę zakończyły się trwające 6 tygodni rozgrywki Gminnej Ligi Ludowych Zespołów Sportowych. Na ten dzień zaplanowano dwa półfinały. W pierwszym z nich górą okazał się LZS Skrzypiów, który pokonał LZS Skowronno - 3:0. Z drugiego półfinału zwycięsko wyszła drużyna LZS Bogucice, zwyciężając 4:1 z LZS Pińczów. W meczu o 3.miejsce spotkały się pokonane ekipy z dwóch półfinałów; po emocjonującym widowisku, zwłaszcza w końcówce, miejsce na podium zapewnił sobie miejscowy LZS z Pińczowa (3:2).

 

Finałowy mecz okazał się bardzo wyrównany. Po 30 minutach zażartej walki był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, w których 2:1 wygrał LZS Skrzypiów.

Cztery pierwsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz piłki z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów - Włodzimierza Baduraka oraz
Koordynatora Turnieju - Zdzisława Maja.Najlepszym zawodnikiem wybrano Piotra Flaszczyńskiego (LZS Skrzypiów), który w nagrodę otrzymał statuetkę, dyplom i nagrodę rzeczową. Natomiast najlepszym bramkarzem ligi został Kamil Konofal (LZS Bogucice), który także otrzymał nagrodę za to wyróżnienie.
Puchar Fair Play trafił do drużyny LZS Wola Zagojska.

Mecze sędziowali Seweryn Sosień i Mateusz Pęcherz.

Nagrody ufundował Urząd Miasta i Gminy Pińczów.