Archiwum

Powrót do listy aktualności

Rada ds. Rodziny podsumowała miniony rok działalności 07.01.2009

800 osób z terenu Gminy Pińczów zostało objętych pomocą w ramach piątej edycji programu „Dostarczanie żywności dla najuboższej ludności Unii Europejskiej” w Polsce. W Gminie Pińczów produkty żywnościowe dostarczane są za pośrednictwem Rady ds. Rodziny działającej przy Burmistrzu współpracującej z Bankiem Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim.

<img src="images/aktualnosci/old/news/311231318499zywnosc.jpg" border="0" alt="" />

W styczniu Rada ds. Rodziny podsumowała swoją działalność za 2008 rok i przedstawiła sprawozdanie z realizowanych programów, w tym głównie programu „Dostarczania żywności dla najuboższej ludności Unii Europejskiej” . Głównym założeniem przy realizacji Programu jest udzielanie systematycznej (comiesięcznej) pomocy osobom najuboższym. 5 razy w tygodniu wolontariusze angażujący się w działalność Rady wydawali w Pińczowie produkty żywnościowe najuboższym.  Do potrzebujących trafiało: mleko, sery żółte, cukier, dżemy, produkty zbożowe (mąka, makaron, kasza, płatki kukurydziane, musli), a także dania gotowe.
Obok systematycznego wydawania produktów, dwukrotnie (na Wielkanoc i Boże Narodzenie) zorganizowano również zbiórkę produktów żywnościowych i chemicznych „Kosz dla najbiedniejszych”.
Członkowie Rady obejmują stałą pomocą rodziny dysfunkcyjne – dotknięte przede wszystkim problemem alkoholowym. Utrzymując współpracę z Urzędem Miejskim i Komendą Powiatową Policji, Rada włącza się w organizację Dni Rodziny oraz innych wydarzeń i uroczystości gminnych.

Do tej pory świetlica, w której rozdawane były produkty żywnościowe, działała przy Klasztorze. W najbliższym czasie punkt przeniesiony zostanie do budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Złotej.