Archiwum

Powrót do listy aktualności

Przedszkolaki na start 2012 14.03.2012

11.03.2012r Szkoła Podstawowa w Bogucicach zorganizowała V Turniej Sportowy "Przedszkolaki na start 2012", w którym wzięły udział przedszkolaki z Brześcia, Kozubowa, Młodzaw, Zagości, Bogucic i Gacek.

Honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Starosta Powiatu Pińczowskiego Jan Moskwa.

Impreza miała charakter sportowy, a jednocześnie profilaktyczny, promujący zdrowy styl życia poprzez udział dzieci w Przedszkolnym Programie „Czyste Powietrze Wokół Nas”, realizowanym pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Busku–Zdroju. Każde przedszkole biorące udział w turnieju przygotowało plakat promujący zdrowy styl życia, a wszyscy uczestnicy zaśpiewali piosenkę o tej tematyce. 

 

 Sportowe zmagania przedszkolaków odbywały się w atmosferze sportowej rywalizacji i wspaniałej zabawy. Mali sportowcy z wielkim zaangażowaniem brali udział w różnych konkurencjach. Było rzucanie do celu, skoki z woreczkiem, biegi z przyborem, ćwiczenia sprawnościowe.  Licznie zgromadzona publiczność mocno dopingowała małych sportowców. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników dzieci bawiły się wspólnie z paniami z Klubu Rozwoju Regionalnego w Bogucicach.

Po przeliczeniu zdobytych punktów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
 I miejsce zdobyły przedszkolaki z Bogucic
 II miejsce przedszkolaki z Brześcia
III miejsce przedszkolaki z Gacek.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały z rąk sponsorów puchary, medale, nagrody rzeczowe i słodycze ufundowane przez: Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów, Starostę Powiatu Pińczowskiego, Klub Rozwoju Regionalnego w Bogucicach, Sanepid w Busku-Zdroju wraz z firmą Podlach i Wikor, Monikę Warzechę, dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału PEFRON i  GS "Samopomoc Chłopska" w Pińczowie.