Archiwum

Powrót do listy aktualności

Projekt "WY_tańcz_to" na półmetku 13.05.2019

Za nami kolejne, weekendowe warsztaty taneczne zrealizowane w ramach projektu "WY_tańcz_to". Tym razem młodzi tancerze poszukiwali inspiracji w stylu jazz z instruktorką Sylwaną Mazur. Rozpoczęły się także przygotowania do opracowania choreografii i scenografii widowiska "Noc świętojańska", które odbędzie się na finał projektu - 23 czerwca.

„WY_tańcz_to” to skumulowany program edukacji tanecznej skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 6-19 lat z terenu gminy Pińczów. Uczestnicy projektu biorą udział w cyklu warsztatów z różnych technik tańca, wykłady na temat teorii i historii tańca. Uzupełnieniem zajęć warsztatowych są spotkania z teatrem tańca na żywo. Projekt pozwala nie tylko uczyć się od najwyższej klasy instruktorów tańca, ale i obcować ze sztuką tańca na żywo - to wyjątkowa motywacja dla osób, które swoją przygodę z tańcem traktują jako pasję.

W ramach warsztatów uczestnicy poznają różne style tańca: balet, modern, jazz, taniec ludowy i współczesny.

Partnerami w projekcie: Zespół Szkół Nr 1 i Szkoła Podstawowa NR 2 w Pińczowie, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik, Liceum Ogólnokształcące w Pińczowie.

Projekt współorganizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Myśl w ruchu 2019.

 

WYtańcz 1

WYtańcz 2

WYtańcz 3

WYtańcz 4

WYtańcz 5

WYtańcz 6

WYtańcz 7

WYtańcz 8

WYtańcz 9

WYtańcz 10

WYtańcz 11