Archiwum

Powrót do listy aktualności

Pińczowskie Dni Rodziny 25.05.2009

Wyścigi kolarskie, konkursy z nagrodami, darmowe przejazdy bryczką, program Studia Yapa i wiele innych atrakcji czeka na uczestników Pińczowskich Dni Rodziny, które odbędą się w najbliższy weekend pod patronatem burmistrza Włodzimierza Baduraka.


W sobotę, po raz pierwszy, odbędzie się Wyścig Kolarski "Ponidzie 2009", w którym mogą wziąć udział zarówno uczniowie szkół, jak i osoby dorosłe. O 15:00 sprzed Urzędu Miejskiego wystaruje młodzież szkolna (w 3 kategoriach wiekowych), a o 16:00 osoby dorosłe (podzieleni na 6 kategoriach wiekowych). Młodzież szkolna (do 17 lat) będzie miała do pokonania kilka okrążeń trasą: ul. 3 Maja - ul. 1 Maja - ul. Krótka. Trasa wyścigu dla dorosłych poprowadzona zostanie sprzed Urzędu Miejskiego przez Skowronno Dolne i Górne do Brześcia i z powrotem. Zgłoszenia na rajd przyjmowane są w szkołach, natomiast pozostali uczestnicy będą mogli zapisać się na listy startowe bezpośrednio przed wyścigiem.

Program niedzielny (31 maja) zaplanowano z myślą o najmłodszych. Dzieci i młodzież spotkają się na dorocznym Festynie Rodzinnym, podczas którego odbędą się m.in. prezentacje przedszkolaków (amfiteatr MOSiR), prezentacje wychowanków Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, egzaminy na kartę rowerową i znakowanie rowerów. Od 17:00 z programem "Dookoła Świata" wystąpi Studio Yapa, w ramach którego przewidziano gry, zabawy, konkursy z nagrodami, darmowy dmuchany zamek. W trakcie Festynu Rodzinnego (od 15:00 - 18:00) dzieci będą mogły bezpłatnie przejechać się bryczką lub konno. Dodatkowe atrakcje dla najmłodszych czekają podczas II Pikniku Lotniczego z okazji Dnia Dziecka, które zorganizował Aeroklub Regionalny (szczegóły na oddzielnych plakatach).

Organizatorami Pińczowskich Dni Rodziny są:  Urząd Miejski w Pińczowie,  Miejski  Ośrodek  Sportu  i  Rekreacji , Miejsko - Gminna  Komisja  Rozwiązywania  Problemów  Alkoholowych, Komenda  Powiatowa  Policji, Pińczowskie  Samorządowe  Centrum  Kultury, Państwowa  Straż  Pożarna,  Aeroklub Regionalny w Pińczowie, Rada ds. Rodziny i Pińczowski Ośrodek Trzeźwości.

Szczegóły na plakatach