Archiwum

Powrót do listy aktualności

Ośrodek Zdrowia w Szarbkowie otwarty 23.12.2019

W piątek 20 grudnia miało miejsce uroczyste otwarcie po przeprowadzonym remoncie Ośrodka Zdrowia w Szarbkowie. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, Dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej
w Pińczowie Marcin Wojniak, Przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Woźniak, wiceprzewodniczący Kazimierz Klasiński i Krzysztof Wąsik, Radni Rady Miejskiej w Pińczowie, pracownicy SZOZ w Pińczowie oraz sołtysi pobliskich miejscowości.

Prace zostały rozpoczęte w sierpniu 2019 r. i obejmowały one generalny remont wraz
z przebudową obiektu (toalety dla niepełnosprawnych), prace termomodernizacyjne, wszystkie instalacje wodno-kanalizacyjne, C.O. oraz elektryczne i teleinformatyczne, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Wszystkie pomieszczenia są obecnie klimatyzowane.

Całkowity koszt inwestycji to kwota około 530 000,00 zł. Koszty remontu zostały w całości sfinansowane przez Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Pińczowie.

Celem inwestycji nie było tylko dostosowanie do obowiązujących przepisów, ale przede wszystkim zapewnienie pacjentom dobrych warunków dostępu do świadczeń medycznych, większego komfortu oraz poprawa funkcjonalności obiektu, co w efekcie poprawia również komfort pracy personelu.

Mam  nadzieję że Państwo którzy pamiętają ośrodek sprzed remontu dostrzegają różnicę, jest nowocześnie, przestronnie i estetycznie. Jestem przekonany, że tak odnowiona placówka będzie dobrze służyć naszym pacjentom – mówi Dyrektor SZOZ w Pińczowie Marcin Wojniak.

Ośrodek dysponuje w pełni automatycznym defibrylatorem, który niebawem będzie umieszczony na zewnątrz budynku by był dostępny dla mieszkańców w razie potrzeby 24/dobę.

 

szarbków 1

szarbków 2

szarbków 3

szarbków 4

szarbków 5