Archiwum

Powrót do listy aktualności

O przemocy w Pińczowie 21.02.2008

W piątek  w Pińczowie rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. O przemocy, czy błędach prawnych trzeba mówić głośno.

- Mamy nadzieję, że mieszkańcy powiatu pińczowskiego, którzy są ofiarami przestępstw lub poszkodowanymi w wyniku wypadków komunikacyjnych i innych zdarzeń skorzystają z pomocy tak licznej grupy specjalistów w wielu instytucjach na terenie powiatu - mówi Sierżant Adrianna Kulińska. Od najbliższego piątku ofiary przestępstw, poszkodowani w wypadkach, osoby, których dotknęła przemoc lub padli ofiarą błędów prawnych, czy administracyjnych będą mogli skorzystać z pomocy specjalistów wielu instytucji.

Sądy, prokuratury i policja prowadzą w dniach 22-29 lutego akcję pod hasłem "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”.

W Pińczowie do tego przedsięwzięcia włączają się w również Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Fundacja "Bezcenne Życie”, której przedstawiciele udzielać będą porad w gmachu Sądu Rejonowego.

Przez cały tydzień w godzinach 13-15 dyżury pełnić będą psycholog, doradca prawny, pracownik socjalny i socjolog. W tych samych dniach w ośrodku pomocy społecznej (w godzinach 13-15.30) pracownicy socjalni udzielać będą porad i pomocy wszystkim, którzy się zgłoszą w ramach tej akcji.

Psycholog udzielać będzie także pomocy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (26 i 28 lutego w godzinach 11-13). Specjalne dyżury uruchamia przez cały tydzień Prokuratura Rejonowa w Pińczowie, gdzie w godzinach 7.45-15.45 będzie można uzyskać porady w pokojach numer 23, 24, 27, a także w dni wolne od pracy (sobota, niedziela) w godzinach 10-12. W Sądzie Rejonowym w tych samych dniach (w godzinach 9-15) dyżury pełnić będą kuratorzy sądowi.

- Dzielnicowi pińczowskiej komendy będą przez cały tydzień docierać do rodzin oraz ofiar przestępstw. Mamy nadzieję, ze wiele osób, których dotyczą te problemy skorzysta z wyjątkowej okazji i będzie mogło rozwiązać swoje problemy, które są niekiedy bardzo dotkliwe - mówi sierżant Adrianna Kulińska z Sekcji Prewencji pińczowskiej policji.

Źródło: Irena Imosa, "Echo Dnia"