Archiwum

Powrót do listy aktualności

Nauczycielka pińczowskiego gimnazjum wśród Belfrów Roku 22.05.2009

Agnieszka Pawłowska z Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie zajęła III miejsce w kategorii nauczycieli gimnazjów województwa świętokrzyskiego w plebiscycie Belfer Roku. Wręczenie wyróżnień miało miejsce wczoraj w Teatrze im Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Agnieszka Pawłowska jest nauczycielką z 18-letnim stażem. Prace zawodową rozpoczynała w Szkole Podstawowej w Brześciu, od 9 lat uczy religii w Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie. Obok pracy dydaktycznej jest również opiekunką szkolnych akcji charytatywnych: "Mój kolega z Afryki", organizuje zbiórki Bożonarodzeniowe i Wielkanocne, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku Gimnazjum Nr 2 odznaczone zostało II miejscem w Polsce w kategorii szkolnych akcji charytatywnych. Pani Agnieszka od wielu lat prowadzi także IV drużynę starszoharcerską im. Marii Curie-Skłodowskiej przy Gimnazjum Nr 2.

"Bardzo cieszę się z tak miłego wyróżnienia i dziękuje wszystkim, którzy mi kibicowali. W szczególności pragnę złożyć podziękowania moim wspaniałym uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy oddali na mnie swój głos." - powiedziała pani Agnieszka.

Wręczeniu wyróżnień dla najlepszych belfrów z województwa towarzyszyła wspaniała gala w Teatrze Żeromskiego w Kielcach, w której uczestniczyli nauczyciele, władze województwa i samorządów. Gminę Pińczów reprezentował wiceburmistrz Marek Zatorski.