Archiwum

Powrót do listy aktualności

Konkurs wiedzy o Pińczowie 18.09.2008

16 września , w Muzeum Regionalnym w Pińczowie, odbył sie II etap konkursu historycznego w ramach projektu 580. rocznicy lokacji Pińczowa. Konkurs ogłoszony został w czerwcu tego roku we wszystkich szkołach na terenie Gminy Pińczów.

 

Pierwszy etap odbył się do 12 września i przeprowadzony został wewnętrznie w szkołach, które zgłosiły się do konkursu. W wyniku pierwszego etapu wyłonione zostały 3-osobowe zespoły reprezentujące poszczególne placówki na drugim etapie. Uczniowie rozwiązywali test z wiedzy o historii Pińczowa, na który składało się kilkanaście pytań przygotowanych przez Andrzeja Dziubińskiego i Jerzego Znojka.
Pytania sprawdzały nie tylko książkową, ale i ogólna wiedzę o Pińczowie. W zestawie pytań znalazły się np pytania o chronione rośliny, patrona Biblioteki Miejskiej, co znajduje sie aktualnie w Drukarni Ariańskiej lub co rośnie obok pomnika Konstytucji 3 Maja.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu pieczę sprawowało jury w składzie: dr Anna Pawłowska, Tomasz Pietrzykowski i Alina Sosnal.
W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyło Gimnazjum nr 2 reprezentowane przez: Macieja Kmitę, Piotra Kubika i Martynę Strzelec. II miejsce przypadło Zespołowi Szkół w Pińczowie Gimnazjum nr 1 reprezentowanego przez: Małgosię Sadłos, Krzysztofa Machynię i Karolinę Bartocha.
W kategorii szkół podstaowywych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Gackach reprezentowana przez Małgorztaę Siudak, Rafała Soczawę i Amandę Kućmierz. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie, III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2.

Nagrody dla zwyciezców wręczone zostaną w najbliższą niedzielę podczas uroczystych obchodów lokacji Pińczowa.