Archiwum

Powrót do listy aktualności

Jarmark Bożonarodzeniowy za nami 23.12.2019

Fantastyczna atmosfera i bardzo duża frekwencja towarzyszyła I Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu jaki odbył się w sobotę w Parku Miejskim w Pińczowie. Było radośnie, kolorowo i smakowicie. Nie zabrało też atrakcji dla najmłodszych. Jarmark był nie tylko świetną okazją do przedświątecznych zakupów, ale i rodzinnych spacerów i spotkań w gronie znajomych.

„Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie z jakim stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich, lokalni rękodzielnicy, szkoły i przedszkola przygotowali się do tego wydarzenia. Starannie udekorowane stoiska, piękne ozdoby, smakowite potrawy – wszystko to stworzyło niepowtarzalną atmosferę imprezy.” – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

Jarmark to nie tylko stragany z pysznym jedzeniem, ale też atrakcje przygotowane dla dzieci i okazja do wspólnego kolędowania. Pińczowianie mogli zaopatrzyć się w ozdoby, prezenty, wyroby rękodzielnicze czy skosztować korzennych pierników, pierogów, grzańca i innych świątecznych potraw. Na jarmarku nie zabrakło pokazów kulinarnych i występów artystycznych.

Przepyszną zupą grzybową częstowali, prosto z kuchni polowej, członkowie stowarzyszenia Kon-Tiki. Świąteczną „grzybową” z okolic Mazowsza serwował również Maksymilian Przybylski, który swoją potrawę przygotowywał podczas Jarmarku.

Piękną oprawę artystyczną wydarzenia przygotowała orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej
I Stopnia z Pińczowa oraz wszyscy, którzy włączyli się we wspólne kolędowanie: młodzież Zespołu Szkół Nr 2 z Pińczowa, zespół Dob Blues Band oraz soliści studia wokalnego Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się żywa szopka, którą zapewniło ZOO Leśne Zacisze
z Wygwizdowa oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia ze Św. Mikołajem, który przybył na pięknych saniach z Wolną Grupą Motocyklową Ponidzie.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/urzad.miejski.pinczow/

 

DSC 4360

DSC 4366

DSC 4397

DSC 4407

DSC 4432

DSC 4439

DSC 4461

DSC 4467

DSC 4483

DSC 4546

DSC 4559