Archiwum

Powrót do listy aktualności

II Piknik Lotniczy na przekór pogodzie 08.06.2009

W niedzielę, 7 czerwca, na pińczowskim lądowisku odbył się II Piknik Lotniczy z okazji Dnia Dziecka. Impreza była elementem projektu „Skrzydlaci”, który od stycznia do czerwca 2009 realizowany jest przez Aeroklub Regionalny w Pińczowie i który dofinansowany jest ze środków Polko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.Mimo nienajlepszej pogody przeprowadzono II międzyszkolne zawody balonów na ogrzane powietrze o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów. Do zawodów zaproszone zostały wszystkie szkoły z terenu Gminy Pińczów. Każda z nich otrzymała od organizatorów 2 komplety balonów wraz ze wskazówkami metodycznymi do ich wykonania. W związku z tym, że zbyt silny wiatr uniemożliwił loty, komisja sędziowska zmieniła regulamin zawodów i oceniała najlepiej technicznie wykonany balon. Bezdyskusyjnie najlepszy był balon wykonany przez uczniów Szkoły Podstawowej z Młodzaw. II miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 z Pińczowa, a III – Szkoła Podstawowa z Kozubowa. Wszystkie reprezentacje szkół otrzymały cenne nagrody ufundowane przez sponsorów Pikniku, m.in.: PenDrive`y, słodycze, gry, koszulki, kubki, czapeczki, smyczki, latawce, sprzęt sportowy i wiele, wiele innych.
Uczniowie szkół zadbali nie tylko o świetne „technicznie”, ale i plastyczne przygotowanie swoich balonów. Organizatorzy postanowili wyróżnić reprezentacje, które wykonały najlepsze logo programu Równać Szanse. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Młodzaw, przed Gimnazjum Nr 1 i Szkołą Podstawową Nr 2 z Pińczowa.Dodatkowymi atrakcjami Pikniku były zawody strzeleckie z broni pneumatycznej, które przeprowadziła Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie oraz Związek Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy WP oraz konkurs rysunkowy „Moje niebo”. Zawody strzeleckie podzielone były na dwie kategorie wiekowe:  kategoria do 12 lat i powyżej. W kategorii do 12 lat I miejsce zajął Patryk Badurak, II - Norbert Dynia, III -Dominik Koziara, IV - Artur Jaklewicz. W kategorii od lat 13: I m - Michał Trojanowski, II m - Radosław Dziubiński, III m  - Maciej Mitręga, IV m - Sylwia Gajos.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs rysunkowy pod hasłem „Moje niebo”, do którego przystąpili uczestnicy w wieku od 4 do… 20 lat. Najpopularniejszymi rysunkami były te związane z lotnictwem: balony, samoloty, motolotnie, paralotnie oraz ptaki. Wszystkie prace zasługiwały na wyróżnienie, jednak komisja musiała wyłonić najlepszych. I miejsce zajął Konrad Makselan, II miejsce Magda Rzepa a III - miłośnik samolotów wojskowych – Bartek Pikulski.W programie Pikniku wpisany był również pokaz modeli sterowanych w wykonaniu modelarzy ze „Skrzydełka”. Zbyt silny wiatr uniemożliwił przeprowadzenie pokazu na niebie, ale każdy chętny mógł sprawdzić się na komputerowym symulatorze lotów lub na torze z samochodami sterowanymi radiem.

Każdy uczestnik II Pikniku otrzymał upominki od organizatorów.
Sponsorami II Pikniku Lotniczego byli: Polskie Górnictwo Naftowe
i Gazownictwo, sklep Lewiatan, Aeroklub Regionalny w Pińczowie, Lafarge Gips Sp z o.o., sklep samoobsługowy Murmel, Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie oraz Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie.