Archiwum

Powrót do listy aktualności

Gimnazjum Nr 2 znowu najlepsze! 23.01.2009

I miejsce i nagrodę finansową w wysokości ponad 29 000 zł od Banku PKO BP oraz nagrodę burmistrza (2 500 zł) na pomoce dydaktyczne odebrało dziś Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie. Szkoła po raz kolejny zajęła I miejsce w konkursie oszczędzania organizowanym przez MEN, ZHP i PKO BP S.A. w kategorii szkół powyżej 500 uczniów.

W edycji konkursu 2007 /2008 uczniowie Gimnazjum Nr 2 zgromadzili łącznie 147 644,37 zł. Pieniądze pochodziły z indywidualnych wpłat oraz zaoszczędzonych przez wspólne zarobkowanie: sprzedaż kartridży, tonerów do drukarek, złomu, giełdy rozmaitości, loterii fantowych, z działalności sklepiku, ksera, sprzedaży kartek, stroików świątecznych, giełdy placków itd.

W konkursie oszczędzania brane były pod uwagę powszechność oszczędzania, ilość wpłat oraz różne akcje charytatywne, działalność gospodarcza i popularyzacja wiedzy ekonomicznej. Gimnazjum Nr 2 brało udział w wielu akcjach humanitarnych takich jak: WOSP, Góra Grosza, Mój Szkolny Kolega z Misji, Akcja Grosik i wiele innych.
Było również organizatorem, w tym roku już po raz dziesiąty, Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej dla gimnazjów, który ściąga do Pińczowa coraz większą ilość zainteresowanych i to z coraz odleglejszych zakątków Polski.