Archiwum

Powrót do listy aktualności

Gazella dla OSP Krzyżanowice 24.09.2008

W dzień odpustu w parafii pw. Świętej Tekli w Krzyżanowicach Dolnych odbyła się uroczystość przekazania nowego wozu bojowego dla wzorowej i niezmiernie zasłużonej  jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzyżanowic. „Dziś spełniają się marzenia strażaków - ochotników, którzy otrzymują sprzęt, o który zabiegali od lat. Zabiegaliście
o niego nie dla siebie, ale dla całej społeczności, której od 84 lat wiernie służycie” – powiedział burmistrz Włodzimierz Badurak podczas uroczystości przekazania wozu.

<img src="images/aktualnosci/old/news/5751222251303osp2.jpg" border="0" alt="" />

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą. Przed ołtarzem głównym w szeregu stanęły poczty sztandarowe a proboszcz,  ksiądz Józef Staszkiewicz wygłosił przepiękną i przepojona patriotyzmem homilię. „Na chórze” zasiadła kapela ludowa Stefana Wyczyńskiego, której pieśni i utwory sakralne stanowiły tło modlitw w intencji strażaków, parafian i bezpieczeństwa.  Przy ołtarzu honorowe miejsca zajęli fundatorzy wozu bojowego czyli władze Pińczowa w osobach burmistrza Włodzimierza Baduraka, wiceburmistrza Marka Zatorskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Omasty a także posła Mirosława Pawlaka, który z puli Zarządu Wojewódzkiego OSP dołożył 40 tysięcy złotych do zakupu tego pojazdu.

Krzyżanowicka OSP należy do najbardziej mobilnych i najlepiej wyszkolonych w całej gminie. Drużyny starszych druhów oraz dziewczęta z młodzieżowej drużyny pożarniczej od kilku lat plasują się zawsze w ścisłej czołówce gminnych zawodów sportowo pożarniczych.
Przekazany jednostce wóz marki Gazella kosztował 95 tysięcy złotych; Gmina Pińczów dołożyła do jego zakupu 55 tysięcy.

<img src="images/aktualnosci/old/news/1111222251265osp1.jpg" border="0" alt="" />

„Wyrażam głęboką nadzieję, że dzisiejsze, uroczyste przekazanie samochodu, wiązać się będzie z dalszym, prężnym rozwojem Waszej jednostki. Wierzę, że w rękach strażaków z OSP Krzyżanowice  samochód ten będzie służył dobrze, zawsze będzie sprawny i gotowy do wyjazdu.” – powiedział burmistrz przekazując kluczyki do pojazdu prezesowi OSP  z Krzyżanowic – Zdzisławowi Woźniakowi.

<img src="images/aktualnosci/old/news/5461222251334osp3.jpg" border="0" alt="" />