Archiwum

Powrót do listy aktualności

Finał XIII Ogólnopolskiego Międzygimnazjalnego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej. 18.03.2012

W piątek, 16 marca, w Gimnazjum nr 2 w Pińczowie,odbył się Finał XIII Ogólnopolskiego Międzygimnazjalnego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej.
Uczestnicy odpowiadali m.in na pytania o Radę Polityki Pieniężnej, walutę euro, siedzibę Banku Centralnego, deficyt budżetowy, kursy walut, giełdę papierów wartościowych, spłaty kredytów, a kończąc na zadaniach rachunkowych.
W tym roku w Turnieju uczestniczyło 216 uczniów z 72 szkół z całej Polski.

Najwięcej punktów uzyskali:

I miejsce - Jakub Kaczmarczyk z Gimnazjum nr 2 w Końskich - 35 pkt,
II miejsce-  Marcin Tomal z Samorządowego Gimnazjum im. św. Kingi w Nowym Korczynie - 34 pkt,
III miejsce- Katarzyna Wolska - z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Pastuszki - Publiczne Gimnazjum Rzeczniów -33 pkt,
IV miejsce - Mateusz Piwowarczyk z Samorządowego Gimnazjum w Zbludowicach- 32,5 pkt,Uczniowie walczyli o wspaniałe nagrody laptopy,aparaty cyfrowe, tablety,  kalkulatory Casio, radioodtwarzacze , mp 4, pen drivy i książki.Dominik Chmielarski - uczeń Gimnazjum nr 2 w Pińczowie, otrzymał nagrodę nie tylko od organizatora, ale również nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów dla najlepszego gimnazjalisty gminy Pińczów, nagrodę Starosty Pińczowskiego - jako najlepszy gimnazjalista z powiatu i od Rady Rodziców swojego Gimnazjum nr 2.
Drugim najlepszym z pińczowskich gimnazjów okazał się Andrzej Głuszak z Gimnazjum nr 1 w Pińczowie, który również dostał specjalną nagrodę od burmistrza.

Więcej informacji http://www.pinczow.com/news/display.php?ID=4848