Archiwum

Powrót do listy aktualności

Europejskie przedszkolaki 12.05.2009

Pięknie wykonanym montażem słowno-muzycznym pod hasłem „Przedszkolnym krokiem do Europy” pińczowskie przedszkolaki podbiły serca kielczan. W miniony weekend dwudziestoosobowa grupa „Biedronek” z Przedszkola Nr 3 z Pińczowa wystąpiła w Parku Staszica w Kielcach podczas obchodów Dnia Europy organizowanego przez wojewodę Bożentynę Pałkę-Korubę oraz Regionalne Centrum Informacji Europejskiej.

<img src="images/aktualnosci/old/news/63612421171611.jpg" border="0" alt="" />

Celem imprezy było uczczenie piątej rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Przedszkolaki z Pińczowa, które zaproszone zostały do udziału w uroczystościach, przygotowały więc program nawiązujący do tematyki europejskiej. Dzieci zabrały widzów w nietypową i niezwykle kolorową podróż po Europie. Zaprezentowały powitania w kilkunastu językach krajów należących do Unii Europejskiej; a poprzez wiersze i piosenki przybliżyły znanych ludzi, zabytki, miejsca charakterystyczne dla krajów członkowskich UE. „Pińczowskie „Biedronki” przedstawiły program artystyczny odzwierciedlający to, czego nauczyły się o Europie. Z czego słynie Holandia, co jedzą Włosi, gdzie powstają klocki Lego, jakie samochody produkują Niemcy – to tylko niektóre z ciekawostek zaprezentowanych przez naszą grupę. Razem z dzieciakami widzowie przenieśli się w krainę książek Astrid Lindgren. Całość prezentacji zakończył taniec „Poprzez świat”, który nagrodzony został gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.”- relacjonuje Mirosława Golec opiekunka pińczowskich „Biedronek”.

<img src="images/aktualnosci/old/news/12812421171752.jpg" border="0" alt="" />

<img src="images/aktualnosci/old/news/49212421171924.jpg" border="0" alt="" />

<img src="images/aktualnosci/old/news/712421172177.jpg" border="0" alt="" />

Przedszkole Nr 3 z Pińczowa od kilku lat realizuje program edukacyjny „Kraina dzieci w Europie”. Poprzez zabawę dzieci od najmłodszych lat dzieci uczą się współpracy, wzajemnej pomocy, poznają sens pojęcia integracja. „W ubiegłym roku w ramach realizowanego programu uczestniczyliśmy w ogólnowojewódzkiej akcji „Przedszkolak”, która ukierunkowana była  na kształtowanie i propagowanie postaw patriotycznych u dzieci. Nasze przedszkole odwiedził wicewojewoda oraz dowódcy Kieleckiego Szwadronu Kawalerii, z którymi dzieci rozmawiały o hymnie, godle Polski, barwach narodowych. Wyjazd naszych wychowanków do Kielc był dla nas miłym wyróżnieniem, gdyż nasze przedszkole było jedynym, które otrzymało zaproszenie na uroczystości rocznicowe. ” – mówi dyrektor przedszkola pani Beata Mącznik.