Archiwum

Powrót do listy aktualności

Burmistrz Włodzimierz Badurak kwestuje na WOŚP 09.01.2009

Puszka wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Włodzimierza Baduraka zapełniona jest już gotówką do połowy a będzie jeszcze więcej. Burmistrz w tym roku także otrzymał indentyfikator i puszkę i wcześniej przystąpił do kwesty.

 W czwartek kwestował w ratuszu i urzędnicy raczej nie okazywali skąpstwa. Puszkę zasilił datkiem także sekretarz Urzedu Miasta i Gminy Jan Szarawara.. Przygoda burmistrza z orkiestrą Jurka Owsiaka zapisana jest pięknymi zgłoskami. Dwa lata temu burmistrz podczas licytacji w Belwederze wylicytował za 400 złotych unikatowy gadżet, czyli statuetkę, którą podarował na ten cel pochodzący z Pińczowa słynny reżyser filmowy Andrzej Barański. Była to nagroda, ufundowana przez prezesa TVP podczas XXX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Burmistrz Badurak zakupił ją a następnie przekazał na stałe do zbiorów Muzeum Regionalnego. W ubiegłym roku w podobny sposób do muzeum trafiła inna bardzo cenna dla miasta pamiątka a mianowicie replika berła burmistrzów krakowskich podarowana włodarzowi Pińczowa podczas prezentacji Pińczowa na Rynku Głównym w Krakowie jako forma podziękowania za wspaniałe zorganizowanie w Pińczowie i Koperni obchodów jubileuszu 750 lecia lokacji Krakowa.

- Kwestuję już teraz, żeby w niedzielę nie robić konkurencji dzieciom i młodzieży dzień XVII Finału WOŚP to ich święto. Myślę, ze uda mi się wydatnie wesprzeć konto Fundacji WOŚP, bo do puszki dorzucę także swoje pieniądze – mówi Włodzimierz Badurak.

W 2007 roku w Pińczowie zebrano 17.5 tysiąca złotych. W ubiegłym roku grubo ponad 18 tysięcy. Jak będzie w tym roku przekonamy się już za 2 dni, gdy podliczone zostaną wpływy z kwesty ulicznej, aukcji i wielkiej finałowej imprezy w salach Belwederu.


Źródło: MIO, "Echo Dnia", 9 I 2009