Archiwum

Powrót do listy aktualności

6. Przegląd Wokalny Otwarta Scena 09.01.2020

Do 20 stycznia 2020 roku można nadsyłać zgłoszenia do VI edycji konkursu wokalnego "Otwarta Scena" organizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Głównym celem konkursu jest wspieranie najzdolniejszych wokalnie dzieci i młodzieży oraz umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego.

Konkurs odbędzie się 8 lutego i podobnie jak w roku ubiegłym będzie szansą do bezpośredniej eliminacji do finału konkursu „Scena dla Ciebie” w Kielcach organizowanego przez Dom Kultury „Zameczek”. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników. W ostatniej, 5. edycji rywalizowało blisko 100 uczestników i aż 6 z nich zakwalifikowało się do finałów.

Wokaliści rywalizować będą z podziałem na 4 grupy wiekowe: do 9 lat, 10 – 12 lat, 13 – 15 lat i 16 – 19 lat. Każdy z wykonawców przygotowuje jeden wybrany przez siebie utwór, mile widziane są kompozycje własne. Karta zgłoszeniowa i regulamin dostępne są do pobrania na stronie internetowej www.psck.pl w zakładce konkursy.

Podobnie jak w poprzednich latach jury wyłoni najlepszych solistów w swoich kategoriach wiekowych oraz najlepszego solistę konkursu. Wokaliści powalczą o nagrody rzeczowe, statuetki oraz udział w profesjonalnych, wakacyjnych warsztatach wokalnych w Pińczowie.

Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, a sponsorem głównym konkursu jest Dolina Nidy Sp. z o.o.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępna na stronie PSCK w zakładce "konkursy". Zapraszamy do udziału. 

 

6 Otwarta scena 2020 plakat