Archiwum

Powrót do listy aktualności

400-lecie zakonu franciszkanów w Pińczowie 03.06.2009

Prezentacja publikacji "Pietas et studium" oraz projekcja filmu "Braciszek" wpisane są w program obchodów 400-lecia obecności zakonu franciszkanów w Pińczowie. W tym roku przypada również jubileusz 800 lat ustnego zatwierdzenia franciszkańskiej "formy życia" (1209-2009). Z tej okazji w najbliższą sobotę (6 czerwca) o godzinie 18:00 w krużgankach Muzeum Regionalnego w Pińczowie odbędzie się prezentacja I Tomu Rocznika Naukowego WSD OO. Franciszkanów "Pietas et studium". W spotkaniu wezmą udział współautorzy i redaktorzy tomu: O. dr Adam Błachut, O. dr Eligiusz Dymowski, O. mgr Stanisław Mazgaj oraz O. dr Krzysztof Paszkiewicz. Spotkanie poprowadzi ks prof. Jan Józef Janicki z Papieskiej Akademi Teologicznej z Krakowa.

Z kolei w poniedziałek (8 czerwca) o godzinie 20:00 na wirydarzu Belwederu odbędzie się projekcja filmu "Braciszek" ukazującego fragmenty z życia brata Alojzego Kosiby, franciszkanina, jałmużnika i kwestarza. W projekcji fimu wezmą udział zarówno jego reżyser Andrzej Barański, jak i odtwórca głównej roli Artur Barciś.

W imieniu organizatorów: Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów, Prowincjała OO. Franiciszkanów, Muzeum Regionalnego i Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury serdecznie zapraszamy.

<img src="images/aktualnosci/old/news/321244010543braciszek.jpg" border="0" alt="" />