Archiwum

Powrót do listy aktualności

„Pozarządowe – samorząd – dobre praktyki” 14.04.2009

„Pozarządowe – samorząd – dobre praktyki” – pod takim hasłem odbywał się będzie tegoroczny Kongres Stowarzyszeń Województwa Świętokrzyskiego. Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. To dobra okazja do przybliżenia idei działalności organizacji pozarządowych oraz pogłębienia ich współpracy z Samorządem Województwa.

- Doceniając ogromne znaczenie działalności organizacji pozarządowych Samorząd Województwa jest otwarty na współpracę z tym sektorem. Prowadzimy ją zresztą od lat, m.in. dofinansowując – w ramach konkursów - różnego typu przedsięwzięcia podejmowane przez stowarzyszenia i fundacje. Priorytetem Samorządu Województwa Świętokrzyskiego jest jak najlepsze służenie mieszkańcom tej ziemi. Jestem przekonany, że aktywna polityka polegająca m.in. na wszechstronnej współpracy z organizacjami pozarządowymi jest jednym z elementów efektywnego zarządzania regionem – mówi Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Podczas Kongresu, przedstawiciele organizacji pozarządowych będą mogli m.in. dowiedzieć się na temat możliwości skorzystania z funduszy unijnych oraz pomocy w organizowanych przez stowarzyszenia przedsięwzięciach.

- Główną jego część stanowić będą tematyczne panele dyskusyjne, które odbywać się będą w dwóch grupach. Uczestnicy Kongresu będą mogli wziąć także udział w warsztatach pisania projektów, umiejętności jakże ważnej i potrzebnej w dzisiejszych czasach, w dobie pozyskiwania środków unijnych – mówi Dariusz Detka, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego – organizator kongresu.

Podczas imprezy zaprezentują się także producenci produktów regionalnych. Tak więc uczestnicy kongresu będą mogli skosztować m.in. słodkości z truskawki buskiej faworytki, miodów z Mąchocic, produktów z sera koziego.
- Serdecznie zapraszamy do udziału w III Kongresie Stowarzyszeń Województwa Świętokrzyskiego. Mamy nadzieję, że tak jak w latach poprzednich, także teraz będzie on miejscem nawiązywania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń pomiędzy organizacjami pozarządowymi a Samorządem Województwa Świętokrzyskiego – dodaje Dariusz Detka.

W programie:
- Uroczyste rozpoczęcie Kongresu przez Adama Jarubasa, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
-  Wystąpienia zaproszonych gości
- Tematyczne panele dyskusyjne w 2 grupach:
   I Grupa - Organizacje z obszaru zdrowia i pomocy społecznej
   II Grupa – Organizacje z obszaru edukacji, kultury, sportu i turystyki
-  Warsztaty pisania projektów
-  Degustacja regionalnych produktów
Początek kongresu godz.10.00
 
Zgłoszenia udziału w kongresie oraz wybranym panelu dyskusyjnym prosimy potwierdzić do 20 kwietnia 2009 r. Tel. (041) 343 90 39; fax.343 90 40, e-mail sekretariat.bks@sejmik.kielce.pl

Źródło: www.sejmik.kielce.pl